VII SZKOLNY KONKURS LITERACKI "MISTRZ PIÓRA" PDF Drukuj E-mail
piątek, 23 lipiec 2010
W dniu 17.05.2010 r. został przeprowadzony VII szkolny Konkurs Literacki „Mistrz Pióra”, w którym wzięło udział 17 uczniów klas I- III Gimnazjum w Bulkowie. Uczestnicy, po wylosowaniu 3 spośród zestawu 20 propozycji, mieli do wyboru napisanie wypracowania na jeden z wybranych tematów:
1.    Baśnie mojego dzieciństwa. Do którego ze światów baśniowych chciałbyś (chciałabyś) powrócić?.
2.    Świt wokół mnie piękny…
3.    Pieniądz i jego ogromny wpływ na człowieka. Omów zagadnienie, odwołując się do przykładów z literatury i sztuki.

Czytaj całość...
Dni Patrona Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 21 czerwiec 2010
W dniu 11 czerwca br. odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Dni Patrona Szkoły Podstawowej im Armii Krajowej w Blichowie m.in. Msza Święta za Ojczyznę w Kościele w Blichowie, program słowno muzyczny w wykonaniu uczniów ZSO w Blichowie, odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku tzw. Starej Plebanii, pełniącego rolę aresztu podczas okupacji hitlerowskiej; otwarcie wystawy ,,Bitwy września 1939 na Mazowszu’’
Czytaj całość...
KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA PDF Drukuj E-mail
czwartek, 15 kwiecień 2010
W bieżącym roku mija 67 lat od wykrycia zbrodni katyńskiej i 70 lat od jej dokonania. We wtorek 13 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bulkowie odbyły się Uroczyste obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, które z uwagi na trwającą żałobę narodową były również uczczeniem pamięci ofiar, które zginęły w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Czytaj całość...
Wesołych Świąt PDF Drukuj E-mail
piątek, 18 grudzień 2009

Święta

 

Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, sukcesów  oraz wytrwałości w realizacji planów w nadchodzącym 2010 roku
                                        życzą:


                                                Przewodniczący                                     Wójt Gminy  Bulkowo

                                            Rady  Gminy Bulkowo                                 Stanisław Sztendur

                                               Adam KujawaVII Gminny Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby PDF Drukuj E-mail
wtorek, 15 grudzień 2009

         W dniu 11 grudnia 2009r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby. W Turnieju wzięło udział 80-ciu uczniów ze  szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Bulkowo.
        Nagrody : statuetki i medale ufundowała Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Wójcie Gminy Bulkowo. Turniej odbył się pod hasłem „Sport daje szanse na lepsze życie wolne od uzależnień i przemocy”

Czytaj całość...
Festyn "Pożegnanie Lata" w Bulkowie PDF Drukuj E-mail
wtorek, 08 wrzesień 2009

      W dniu 6 września 2009 roku na placu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bulkowie odbył się Festyn „ Pożegnanie lata” zorganizowany przez Dyrektora ZSO w Bulkowie Bogusława Żuchowskiego ze środków pozyskanych z PPWOW, komponent Program Integracji Społecznej oraz ze środków pozyskanych od sponsorów. Współorganizatorem festynu był Wójt Gminy Bulkowo Stanisław Sztendur, a imprezę poprowadził p. o. kierownika Gminnego Centrum Informacji w Bulkowie Krzysztof Michalak.

      Festyn obfitował w szereg atrakcji m.in. występy artystyczne, wesołe miasteczko, pokazy sztuk walki, stoiska tematyczne: koła artystycznego „Leonardo” z Blichowa, Zakładów Spożywczych „Malwa”, Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Wszyscy zebrani mogli skosztować tradycyjnie przygotowanej grochówki.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 Następna > Ostatnia >>

Advertisement
Advertisement