IV Gminny Turniej Piłki Nożnej PDF Drukuj E-mail
czwartek, 12 czerwiec 2008

W piątek 6 czerwca 2008 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach odbył się czwarty już z kolei Gminny Turniej Piłki Nożnej. W tym roku w zawodach wzięły udział tylko cztery drużyny reprezentujące szkoły w: Nowych Łubkach, Bulkowie, Blichowie i Nadułkach. Uroczystego otwarcia wspólnie dokonali pan Kazimierz Przepiórski Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z panem Krzysztofem Michalakiem Radnym Powiatowym.

Po oficjalnych przemówieniach na głównym boisku szkolnym rozegrano łącznie 8 meczy. Jak we wcześniejszych latach grano sprawdzonym systemem „każdy z każdym”, który w sprawiedliwy sposób pozwolił wyłonić zwycięzcę. Już po pierwszych meczach zauważyć było można, ze drużyna z Blichowa jest świetnie przygotowana i będzie raczej poza zasięgiem rywali. Mimo to nie brakowało na boisku walki i emocji. Trochę mogła rozczarować postawa gospodarzy, którzy mimo fantastycznego dopingu nie zdołali nawet strzelić bramki honorowej. Nad prawidłowym przebiegiem całych zawodów czuwał Sędzia Główny – Mieczysław Jóźwiak.

otwarcie.jpg
Uroczyste otwarcie
dryzyny2.jpg
Drużyny uczestniczace w zawodach

Przebieg IV Gminnego Turnieju Piłki Nożnej

Lp.I drużynaII drużynaWynik
1BulkowoBlichowo1:4
2NadułkiNowe Łubki2:0
3BlichowoNowe Łubki2:0
4BulkowoNadułkli2:0
5BlichowoNadułki3:0
6BulkowoNowe Łubki1:0

 Klasyfikacja końcowa zawodów

 DrużynaPunktyBramki
I miejsceBlichowo99-1
II miejsceBulkowo63-4
III miejsceNadułki32-5
IV miejsceNowe Łubki00-5

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Eryk Padzik, który znalazł drogę do bramki przeciwnika aż 6-krotnie. Tym samym poprawił ubiegłoroczny wynik Marcina Przedpełskiego, który triumfował z 5 bramkami.

 

padzik.jpg
Eryk Padzik - odbiera nagrodę za tytuł króla strzelców

Fundatorem nagród, czyli 3 pucharów, medali, oraz piłek dla wszystkich zespołów była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warto również wspomnieć o znakomitej oprawie organizatorskiej. Trzeba tu pochwalić szkołę w Nowych Łubkach za bardzo gościnne przyjęcie wszystkich ekip. Z pewnością rozdawane napoje i posiłki między meczami znacznie ułatwiły regeneracje sił zawodników do podjęcia dalszej walki.

kibice.jpg

Jak co roku kibice tworzyli świetną atmosferę....

Zwycięzcom turnieju nagrody wręczali Stanisław Sztendur Wójt Gminy Bulkowo, który tradycyjnie był honorowym gościem zawodów, Kazimierz Przepiórski Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Krzysztof Michalak – Radny Powiatowy.

nagrody1.jpg
Wręczanie nagród
nagrody wreczabe.jpg

Turniej przebiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze wg zasad fair-play, zamykając w ten sposób szereg międzyszkolnych zawodów odbywających się w Gminie Bulkowo. Teraz zawodnicy drużyn, które okazały się nieco słabsze będą mieli całe wakacje na odpoczynek, a potem cały rak szkolny, aby podszkolić swoje umiejętności na kolejny turniej, który odbędzie się już za rok. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie wygranym i życzymy im przyjemnego wakacyjnego odpoczynku :)

Advertisement
Advertisement