"Przepisy z babcinego kredensu" PDF Drukuj E-mail
czwartek, 27 wrzesień 2018

 

Dnia 22 września 2018 r. odbyło się kolejne wydarzenie skierowane
do mieszkańców Gminy Bulkowo. „Przepisy z babcinego kredensu”
– tak nazywał się projekt realizowany dzięki uzyskanemu dofinansowaniu
za pośrednictwem LGD - swój finał miał w sobotni wieczór
w nowo zmodernizowanej remizie OSP w Bulkowie. 

 

Podczas tej niezwykłej uroczystości mieszkańcy mieli możliwość degustacji smacznych potraw, wypieków oraz przekąsek według „babcinych” przepisów, które zostały przygotowane przez stowarzyszenia z terenu naszej gminy: Koło Gospodyń Wiejskich z Włók, „Kolorowe Maki”, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bulkowie oraz Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość”. Dekoracja stołów, mnogość przysmaków sprawiały niesamowite wrażenie. Jestem bardzo wdzięczny i jednocześnie serdecznie dziękuję stowarzyszeniom za ogrom pracy i serca jakie włożyły w ten projekt. Przygotowane przez nich nakrycia stołów były jednym z najefektowniejszych punktów programu. Kolejnym elementem dnia były warsztaty dekoracji stołu oraz pogadanka o zdrowym stylu życia zaprezentowana przez p. Agnieszkę Kisielewską-Żuławnik. Następnie wręczone zostały nagrody w konkursach.
Konkurs na najlepszą potrawę:
1. „Knedle ze śliwkami” – Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bulkowie;
2. „Biała kiełbasa” – KGW z Włók;
3. „Pierogi” – Stowarzyszenie „Kolorowe Maki”;
4. „Ciasto jagodowe kruche” – Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość”.
Wyróżnienia: „Miód” w wykonaniu Pana Bogdana Matczaka oraz „Pasztet” w wykonaniu Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bulkowie.
W konkursie na najefektowniejszą dekorację stołu zwyciężyło Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość”. Zwieńczeniem całej imprezy była zabawa taneczna, którą poprowadził zespół Awangarda. Dziękuję wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę.

Projekt współfinansowany:
Operacja pn. „Przepisy z babcinego kredensu” mająca na celu aktywizację, integrację i wzmacnianie wykorzystania kapitału społecznego subregionu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 

 

Advertisement
Advertisement