VIII DNI BULKOWA oraz XVI Festyn Rodzinny PDF Drukuj E-mail
środa, 20 czerwiec 2018

          W miniony weekend 16 - 17 czerwca 2018 roku już po raz ósmy odbyły się Dni
Bulkowa. Imprezie towarzyszył także XVI Festyn Rodzinny Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość”.
Tegoroczne obchody Dni Bulkowa były wyjątkową imprezą pod wieloma względami.
Patronat honorowy nad obchodami objął Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera
oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik. Patronat medialny
nad wydarzeniem objął Tygodnik Płocki, e-wyszogród oraz Kurier Gminy Bulkowo.

 

Rangę naszej uroczystości podniosła obecność wielu zacnych gości, którzy postanowili świętować razem z mieszkańcami Naszej Gminy. W niedzielę do Bulkowa zawitali: w imieniu Sekretarza Stanu, Zastępcy Koordynatora Służb Specjalnych Pana Macieja Wąsika jego współpracownik Pan Artur Czapliński, w imieniu Ministra Pana Macieja Małeckiego, Przewodniczącego Sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa, przybył Dyrektor Biura Pana Ministra Pan Łukasz Gołębiowski, w imieniu Europoseł Pani Julii Pitery wystąpił przedstawiciel Pani Europoseł Pan Andrzej Kamasa, Senator RP Pan Marek Martynowski, Prezes Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych Pan Wiktor Szmulewicz, Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Tomasz Skorupski, Zastępca Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Płocku Pani Justyna Porębska, która reprezentowała i odczytała list Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pana Adama Sekścińskiego, Dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Pani Agnieszka Sulkowska, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Paweł Kolczyński, Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Płocku Pan Apolinary Gruszczyński, Powiatowy Lekarz Weterynarii Pan Marek Sankiewicz, w imieniu Burmistrza Miasta Płońska Andrzeja Pietrasika przybyła Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Płońska Pani Grażyna Pietrzak, Wójt Gminy Mała Wieś Zygmunt Wojnarowski wraz z Sekretarzem Gminy Panią Jadwigą Nowatkiewicz, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Płocku Ppłk. Bogusław Okrasa, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Płocku Pani Bogusława Lewandowska, Przewodniczący Rady Gminy Bulkowo Andrzej Krokowski wraz z radnymi i sołtysami. Ks. Kapelan Sławomir Trzaska, Proboszcz Parafii pw. Trójcy Świętej w Bulkowie zadbał tego dnia o duchową oprawę święta Gminy Bulkowo, za co bardzo dziękujemy. Uroczystej Mszy św. wyjątkowego charakteru nadała obecność pocztów sztandarowych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.
Corocznie obchody Dni Bulkowa są wzbogacane o nowe elementy. W tym roku, z inicjatywy Koła Wędkarskiego „Złota Rybka” Bulkowo, miłośnicy wędkarstwa rywalizowali ze sobą podczas I Zawodów w Wędkarstwie Spławikowym. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Pan Marek Woźniak. Podczas VIII Dni Bulkowa swoją premierę miała także I Gra Terenowa. W zabawie pn. "KEVIN SAM W BULKOWIE", zorganizowanej przez Pracownię Orangę przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bulkowie, udział wzięły 3 kilkuosobowe grupy, dla których niezbędne było wykorzystanie telefonu z dostępem do Internetu z zainstalowaną aplikacją Actionbound.
Zmiany idą w parze z tradycją, bowiem Sportowa Sobowa wpisując się na stałe w program Dni Bulkowa, jak zwykle cieszy się dużym zainteresowaniem. Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej oraz Piłki Nożnej, Turnieju Piłki Nożnej Sołectw oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej to właśnie dla osób chcących aktywnie spędzić czas strzał w dziesiątkę.
Nie lada gratka czekała także na pasjonatów tematyki wojskowej i militariów. Wśród wielu wystawców, od lat związanych z Gminą Bulkowo, już po raz drugi wojsko oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Płocku prezentowali sprzęt wojskowy i przekazywali mnóstwo ciekawostek w tym zakresie. Miłośnicy nieco mocniejszych wrażeń z pewnością docenili pokaz akcji ratowniczej, łącznie z rozcinaniem samochodu, w wykonaniu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bulkowie. Niesamowicie przyciągającą moc miała grochówka podawana wprost z kuchni polowej, która rozeszła się w mgnieniu oka.
Dla nieco młodszych mieszkańców czekało wesołe miasteczko ze ścianką wspinaczkową, malowanie twarzy, robienie tatuaży czy zdobienie talerzy. Ponadto dzieci i młodzież ze szkół z terenu Naszej Gminy mieli wspaniałą okazję, by zaprezentować swoje zdolności artystyczne, które z kolei podziwiali wszyscy zgromadzeni na czele z ich koleżankami i kolegami. Z kolei, nie tylko dla młodych, czekało wiele smakołyków i słodkości, m.in. w kawiarence Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość”.
Godnym uznania jest honorowanie najzdolniejszych uczniów szkół z terenu Gminy Bulkowo, którymi okazali się:
1.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Blichowie:
- Szymon Woźniak,
- Maria Naguszewska,
- Julia Wiktoria Kaźmierczak,
- Alicja Warzyńska,
- Natalia Pęcherzewska.
2.Uczniowie Szkoły Podstawowej Bulkowie:
- Oliwia Plebaniak,
- Amelia Kaczyńska,
- Zuzanna Skibińska,
- Wiktoria Cieślak.
3.Uczennica Szkoły Podstawowej w Nowych Krubicach:
- Gabriela Majorkiewicz.
4.Uczeń Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach:
- Bartosz Majewski.

Dni Bulkowa były także okazją do przedstawienia wyników Konkursu na Czytelnika Roku 2018 w Gminie Bulkowo zorganizowanego przez GBP w Bulkowie, nad którym miałem przyjemność objąć patronat honorowy. Stowarzyszenie „Nasza Przyszłość” rozstrzygnęło Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. 100 LAT NIEPODLEGŁEJ oraz przeprowadziło Turniej Tenisa Stołowego. Ponadto wraz z Prezes Stowarzyszenia Panią Krystyną Sankiewicz wręczyliśmy podziękowania dla wolontariuszy, którzy z dobroci serca, bezinteresownie i nieustannie poświęcają swój cenny czas dla innych.

Z pewnością wielu młodszych, jak i starszych mieszkańców, tego dnia czekało na występ gwiazd muzycznych. Do wspólnej zabawy porwał zespół Freaky Boys oraz zespół D Bomb. Muzycznym akcentem był  także występ zespołu Akord oraz  występ zespołu The Voice Orchiestra, którego młodzi członkowie zachwycali widownię pięknym głosem i profesjonalnym wykonaniem utworów. Dla sympatyków tańca Formacja Lenart poprowadziła imprezę, gdzie do późnych godzin wieczornych można było oddać się wspólnej zabawie tanecznej.

Ogromne podziękowania należą się sponsorom, którzy wsparli nasze działania organizacyjne. Zawsze możemy liczyć na pomoc, dzięki której udało się zrealizować masę pomysłów i osiągnąć zamierzone przez nas cele. Szczere wyrazy uznania należą się naszym darczyńcom: Firma Usługowo – Techniczna „ WAPO – TECH” s.c., U.S.T. Firma Handlowa Mariusz Guziński, Bank Spółdzielczy w Staroźrebach, Bar Warka Izabela Pęcherzewska, Gospodarstwo Rolne w Dzierżanowie Sp. z o.o., Usługi transportowe sprzedaż piasku i żwiru – Marek Przeradzki, Waren Group Sp. z o.o. Ireneusz Kwiatkowski, Market Budowlany KRECIK Olga Skibińska, Ambra Club Krzysztof Osiecki, Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe „CHEMIROL” Sp. z o.o., RAWI – KRUSZ – Wykopy, Piach, Kruszywa.

Dni Bulkowa oraz towarzyszący im Festyn Rodzinny Stowarzyszenia „Nasza Przyszłość” organizowane są z myślą o mieszkańcach, by mogli miło spędzić czerwcowy weekend podczas wspólnej zabawy, będący zapowiedzią wakacyjnego odpoczynku. Jesteśmy wdzięczni, że nasze starania docenili zarówno goście, mieszkańcy, jak i sponsorzy oraz wszyscy, którzy ten czas postanowili spędzić właśnie w Bulkowie.
Do zobaczenia za rok – podczas IX Dni Bulkowa!!!!!
Advertisement
Advertisement