KONKURS: "Przepisy z babcinego kredensu" PDF Drukuj E-mail
wtorek, 10 kwiecień 2018

       Nasze babcie, a także dziadkowie w szufladzie starego kredensu mają schowane
prawdziwe skarby. Przepisy kulinarne bo o nich mowa, zapisane na pożółkłych kartkach
w starych zeszytach, które powoli przechodzą w zapomnienie, gdyż coraz częściej
sięgamy po przepisy z Internetu. Te zapisane, są jednak niepowtarzalne, wyjątkowe,
związane z regionem, czy tradycją. Każdy z nas ma taki skarb w swoim domu.

       W związku z powyższym Gmina Bulkowo złożyła do LGD ,,Razem dla Rozwoju” wniosek do dofinansowania w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. W ramach, którego odbędzie się nowa, niecykliczna impreza o nazwie ,,Przepisy z babcinego kredensu”, przy współudziale Koła Emerytów i Rencistów, Koła Gospodyń Wiejskich we Włókach i innych stowarzyszeń z naszej gminy. Zostaną zaprezentowane przepisy naszych babć przekazywane z pokolenia na pokolenie. Kwota przyznanego grantu wynosi 6042,00 zł.
       W związku z organizacją powyższej imprezy Wójt Gminy Bulkowo ogłosił konkurs na najciekawsze przepisy. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania przepisów kulinarnych naszych babć i dziadków. Z nadesłanych przepisów zostaną przygotowane smaczne potrawy, a zwieńczeniem wydarzenia będzie folder promujący przepisy z Gminy Bulkowo.
       Nagrody zostaną przyznane za I, II, III miejsce, a dla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są dyplomy oraz upominki. Przepisy można składać osobiście w Urzędzie Gminy Bulkowo w pokoju nr 9, nadsyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres: w terminie do 16 kwietnia 2018 r.

Pobierz regulamin konkursu

Advertisement
Advertisement