Otwarcie Pracowni Orange w Bulkowie za nami! PDF Drukuj E-mail
wtorek, 06 luty 2018

Ta wyjątkowa okoliczność zgromadziła Mieszkańców, Sympatyków oraz Przyjaciół Bulkowa
w wieku od 2 do 80 lat!

 

W dniu 31 stycznia o godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni Orange w Bulkowie.

Była to wspaniała okazja do podziękowań za jej powstanie w Gminnej  Bibliotece Publicznej. Inauguracji i przecięcia wstęgi dokonali: Gabriel Graczyk Wójt Gminy Bulkowo, Józef Mańkowski Przewodniczący Koła Seniorów, Natalia Maćkiewicz Dyrektor GBP, przedstawicielka dzieci Wiktoria Ciecierska oraz reprezentantka młodzieży Karolina Borzewska.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Bulkowo, który złożył wyrazy wdzięczności za wspólny sukces powstania w Bulkowie Pracowni oraz na ręce dyrektor biblioteki wręczył kwiaty. Podziękowania oraz książkę złożyła delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Blichowie. Kolejno odbyło się przedstawienie w wykonaniu dzieci z klasy I B pod opieką Pani Beaty Plebaniak. Po czym goście zostali zaproszeni do zwiedzania Pracowni oraz robienia pamiątkowych zdjęć na specjalnie przygotowanej „orange ściance”.
W następnej kolejności została przedstawiona prezentacja przygotowana przez Natalię Maćkiewicz- liderkę projektu, która przedstawiała drogę od powstania pomysłu „Pracownia Orange Sercem Naszej Gminy”, napisania wniosku, poprzez plebiscyt internetowy, ogłoszenie wyników, następnie remonty, aż do złożenia robota Lofi.
Następnie zostały założone podziękowania w formie dyplomów za całokształt dotychczasowej współpracy przyczyniającej się do utworzenia Pracowni Orange w Bulkowie, kolejno: Wójtowi Gminy Bulkowo, Dyrektorom Szkół, Seniorom oraz Młodzieży.
W dalszej kolejności  wszyscy zostali zaproszeni na ogromny tort oraz wspólne celebrowanie.
To niesamowite, jak wiele można osiągnąć, jeśli mamy wsparcie osób, które potrafią mobilizować się obierając wspólny cel!  Wyrazy wdzięczności należą się Wójtowi Gminy Bulkowo Panu Gabrielowi Graczykowi za społeczną postawę oraz znaczący wkład i wspaniałe zaangażowanie się Pracowników Urzędu Gminy, GOPS oraz GK. W szczególności pracownikom GK za prace remontowe, które odbyły się w Pracowni.
Dyrektorom szkół z terenu gminy, Młodzieży, Seniorom oraz wszystkim Mieszkańcom, Przyjaciołom i Sympatykom, którzy przyczynili się do wygranej. Wasz wkład był i  jest dla nas ważny! W sposób szczególny podziękowania należą się naszej bibliotecznej Grupie Inicjatywnej w składzie: Natalia, Halina, Magda, Monika oraz Anna.
To był wyjątkowy dzień dla społeczności Bulkowa.

Pracownia Orange w Bulkowie to przede wszystkim nowoczesna przestrzeń w bibliotece, która została zmodernizowana oraz wyposażona w sprzęt oraz dostęp do Internetu o wartości prawie 30 tys. zł. 

Link do filmiku:
https://animoto.com/play/CXjIyl4oJff1jKRFn6F60w

Link do zdjęć:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=194105084658761&id=159576304778306


Advertisement
Advertisement